Happy Folks | ODA TASARIMI

' Miniklerin düşlerine keyifli dokunuş : Eğlenceli renkli odalar'

Satışını yaptığımız ürünleri de kullanarak çocukların yaşlarına ve ihtiyaçlarına uygun olarak yaratıcıklarını geliştirecekleri bebek çocuk odası tasarımları yapıyoruz. Bunu yaparken çocukların fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimlerini desteklemek için aydınlatma, renk, mobilya ergonomisi gibi birçok faktöre dikkat ediyoruz. 

Bu özel alanı yaratırken, bebeğinizin ihtiyaçlarını ve güvenliğini en üst düzeyde tutacak bir tasarım oluşturuyoruz. Her aşama için özenli bir planlama yaparak, bebek ve çocuk odalarını hem fonksiyonel hem de sevgi dolu bir alan haline getiriyoruz. 

Miniklerin en özel alanlarını beraber planlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Mekâna farklı bakış

Çocuklar dünyayı genellikle farklı bir pencereden görürler. Bu nedenle bir odayı tasarlarken, onların bakış açısını anlamak son derece önemlidir. Bu, kelimenin tam anlamıyla çocukların seviyesine inmekle başlar. Odaları nasıl görünüyor, resimler ve süslemeler onların seviyesine uygun mu? Kitaplar ve oyuncaklar kolayca ulaşabilecekleri yerlerde mi?
Çocuğunuzun ihtiyaçlarını ve ilgi alanlarını anlamak, bir odayı özenle tasarlamanın temelidir. Hatta daha da iyisi, eğer çocuklarınız kendi düşüncelerini ifade edebiliyorsa, onları da tasarım sürecine dahil etmeyi önemsiyoruz.

Renkler

Kendi mekanlarımızı tasarlarken renklere karar vermek tasarım sürecimizi kolaylaştırabilir. Eğer hangi renkleri seçmeniz gerektiği konusunda kararsızsanız, çevrenize bir göz atın. Genellikle tercih ettiğimiz sanat eserleri, etrafımızı çevreleyen mobilyalar ve seçtiğimiz giysiler (hem bizimkiler hem de çocuklarımızınkiler) ilgi alanlarımızı açıkça gösterebilir. Ayrıca bebeklerin ilgisini çekecek duvar kağıtları tablolar da odaya sıcaklık katan öğelerdir.
Happy Folks’un ilustratörler tarafında özel tasarlanmış duvar kağıtları ve tabloları da bebek odalarında sıkça kullandığımız hem ebeveynlerin hem de çocuklar tarafında oldukça sevilen ürünler oluyor.

İşlevsel düzenleme

Odanın işlevlerine göre bölümlere ayrılması, günlük yaşama rutin ve düzen getirmeyi kolaylaştırabilir. Bu ayrıca eşyaların düzenli tutulmasına ve düzenlemesine yardımcı olabilir. İşte başlamak için bazı öneriler:


Depolama alanı – Açık raflar veya depolama sistemi, oyuncakları ve eşyaları düzenli tutmaya ve dağınıklığı en aza indirmeye yardımcı olabilir. Bu yüzden odada bu sistemlere olabildiğince yer veriyoruz.

Aktive alanı –Öğrenme ve yaratıcılığı keşfetmek için, alan izin veriyorsa, küçük bir masa, sandalyeler, sanat malzemeleri koymak için bir yer ver çocuklara ait yaratıcı duvarlar gibi alanlar oluşturuyoruz.

Okuma köşesi – Kitapların saklandığı ve okunduğu, tercihen doğal ışığın bol olduğu bir pencerenin yakınında bir köşeyi okuma alanı olarak ayırıyoruz.

Giyinme alanı – Giysileri düzenli tutmak için bir şifonyer ve/veya dolaplar ve gerekirse bebekler için bebeğinizin bakımını yapabileceğiniz bir bebek masası veya bakım ünitesi eklemek işleri ekleyerek oda da olması gereken bu alanları da planlıyoruz.

Sakinliğe Yer Açın

Çocuk odalarının evin sakin ve rahat bir köşesi olarak tasarlanması da en önemli önceliklerimizden biridir. Çocuklar için bu sakin alanlar, çocukların duygularını serbest bırakması, yalnız vakit geçirmesi veya yoğun bir günün ardından dinlenmesi için de güvenli bir yer olabilir.

Güvenlik

Çocuk odalarının tasarımında güvenlik her zaman öncelik oluyor. Köşeli mobilyalar, prizler ve kablolar çocuğun erişiminden uzak tutuyoruz. Ayrıca güvenli ve dayanıklı mobilyayalar seçmek de çocuğun odasını daha güvenli hale getiriyor.